bilgi@aksoyuzem.com Tel: 0 850 255 20 26

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular
Denklik başvurusu ücretli midir? Hukuk Denlik

Evet. 150 TL hizmet bedeli alınmaktadır.

Diploma Denklik Belgesi nedir? Hukuk Denlik

Denkliği talep edilen diplomanın Türk yükseköğretim sisteminde hangi akademik alan ve dereceye eş değer olduğunu gösteren belgedir.

Denkliği kim verir? Hukuk Denlik

Yükseköğretim Kurulu adına Tanıma ve Denklik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından verilir.

Denlik Nedir ? Hukuk Denlik

Yükseköğretim Kurulunca tanınan yurt dışı yükseköğretim kurumlarından ve programlarından alınan önlisans, lisans ve yüksek lisans diplomalarının, ilgili eğitim düzeyindeki kazanımlar bakımından Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarınca verilen önlisans, lisans ve yüksek lisans diplomaları ile eşdeğerliğinin tespit edilmesidir.

Ödeme yaptıktan sonra hesabım ne zaman aktif edilir? Ödeme İşlemleri

Ödeme işlemini kredi kartı ile yaptıysanız kurs programınız hemen aktif edilir. Havale veya EFT ile yaptıysanız dekontunuz bize gönderildiği anda hesabınız aktif edilir.

Havale & EFT ile ödeme yapabilir miyim? Ödeme İşlemleri

Evet, Havale & EFT ile ödeme yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0 (222) 322 10 99 ile görüşebilirsiniz.

Kredi kartına taksit yapılıyor mu? Ödeme İşlemleri

Maximum, Cardfinans, Paraf, World, Axess ve Bonuscard kredi kartlarına peşin fiyatına 2,3 ve 6 taksit yapılabilmektedir.

Kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim? Ödeme İşlemleri

Tüm kredi kartları ile vade farksız ödeme yapabilirsiniz.

KPSS A Grubu adayları hangi sınavlara girmelidir? KPSS

KPSS Lisans sınavı ile KPSS A Grubu Alan Bilgisi sınavlarına girmelidir. KPSS A Grubu Alan Bilgisi sınavlarından Hukuk – İktisat – Maliye; İşletme – Muhasebe – İstatistik oturumlarına girmeleri zorunlu iken daha çok puan türünün hesaplanması adına adayların Kamu Yönetimi – Uluslar arası İlişkiler – Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri oturumuna girmesi de tarafımızca tavsiye olunur. Kurumların tercih ettiği puan türleri dönem dönem değişebildiğinden her puan türünün önemi açısından bu oturuma da girilmesi faydalı olacaktır.

KPSS Lisans P3 puan türünden alınan puan hangi kurumlar için gereklidir? KPSS

B grubu memuriyet kadroları (çift yıllarda), öğretmenlik kadroları ve uzmanlık kadrolarına atanmayı hedefleyen tüm adayların KPSS P3 puanı için Lisans sınavına girmesi gerekir.

Sözlü sınav olacak mı? Kaymakamlık

70 ve daha yüksek puan alan adaylardan, ilan edilen kadronun 4 katı aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. Son sıradaki adayla aynı puanı alan diğer adaylar da mülakata katılmaya hak kazanacaklar ve İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaklardır.

Değerlendirme nasıl yapılmaktadır? Kaymakamlık

Adayların testteki sorulara verdikleri doğru ve yanlış cevaplar ayrı ayrı toplanacak, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar elde edilecektir. Adayların testlerden aldıkları ham puanlar toplanarak 100 tam puan üzerinden sınav puanları hesaplanacaktır. 100 tam puan üzerinden 70 ve daha yüksek puan alan adaylar, en yüksek puanlı adaydan başlanarak puan sırasına konacaktır.

Başvuru için aranan yaş şartı nedir? Kaymakamlık

Sınava, sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olanlar başvurabileceklerdir.

Değerlendirme sistemi nasıl yapılmaktadır? Adli & İdari Hakimlik

Genel Yetenek Genel Kültür testi 20 tam puan üzerinden, Alan Bilgisi Testi 80 tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilir.

Adli ve İdari Hakimlik sınavına girebilmek için kaç yaşında olmak gerekir? Adli & İdari Hakimlik

İdari yargı hâkim adaylığı için giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir.

Kaydımı iptal etmek istersem ne yapabilirim? Üyelik İşlemleri
Satın aldığınız ürünü ile ilgili mesafeli satış sözleşmesinin yapıldığı günden itibaren 14 gün içinde başvuruda bulunarak cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.
Derslerde hangi konular işlenecektir? Üyelik İşlemleri
Gireceğiniz sınava ait müfredattaki tüm konular eğitim boyunca işlenecektir.
Eğitimlere nasıl katılabilirim? Üyelik İşlemleri

Canlı veya Kayıttan eğitimlere internet erişimi olan her yerden telefon, tablet veya bilgisayar ile katılabilirsiniz. Aksoy Uzaktan Eğitim mobil uygulamasından da dersleri izleyebilirsiniz.

İletişim
Aklınıza takılan soruları cevaplayalım
Akılınıza takılan soruları cevaplıyoruz. Sadece numaranızı göndermeniz yeterli. Biz sizi arıyoruz :)
Aksoy Uzem Sosyal Medya
Giriş Yapın
Şifrenizi hatırlamıyorsanız Tıklayınız